LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
S faksa na posao

Šest najslabije plaćenih zanimanja u Hrvatskoj za koja vam treba diploma

Donosimo popis najslabije plaćenih djelatnosti za koje vam treba diploma, prema podatcima Državnog zavoda za statistiku.

Donosimo popis najslabije plaćenih djelatnosti za koje vam treba diploma, prema podatcima Državnog zavoda za statistiku.

Studiranje zahtijeva mnogo truda i odricanja, kako mentalnog, tako i financijskog. Želja za znanjem i učenjem nečeg novog nije nimalo zanemariva, no dobar je dio motivacije za studiranje i želja za poslom koji bi nas zadovoljio i u emocionalnom i u financijskom smislu. Nažalost, ponekad se sav trud i učenje financijski baš i ne isplate. Donosimo popis najslabije plaćenih djelatnosti za koje vam treba diploma, prema podatcima Državnog zavoda za statistiku za 2016. godinu.

1. Proizvodnja i distribucija filmova, videofilmova i televizijskog programa te usluge snimanja

Ova djelatnost obuhvaća sve djelatnosti koje su uključene u proizvodnju i distribuciju filmova i televizijskog programa u svim fazama produkcije, od snimatelja i montažera do distributera koji snimljeni materijal dostavlja mjestima gdje ih gledatelji mogu konzumirati. Prosječna plaća u ovoj djelatnosti iznosila je 5266 kn.

2. Pravne i računovodstvene djelatnosti

Prema Nacionalnoj klasifikaciji zanimanja, ova djelatnost obuhvaća pravne djelatnosti te računovodstvene, knjigovodstvene i revizijske djelatnosti i porezno savjetovanje. Prosječna plaća u ovoj djelatnosti iznosila je 7451 kn.

Želite raditi u IT sektoru? Prijavite se na natječaj za radno mjesto u Zagrebu


3. Ostale stručne, znanstvene i tehničke djelatnosti

Ova kategorija obuhvaća profesionalne fotografe, dizajnere, prevoditelje i tumače te znanstvene i tehničke djelatnosti. U ovoj industriji možete očekivati prosječnu plaću od 4677 kn.

4. Veterinarske djelatnosti

Ako se želite posvetiti održavanju zdravlja životinja, prosječna će vam plaća iznositi 5666 kn.

Što biste dali da ste znali ove stvari o financijama kao brucoš?


5. Djelatnosti socijalne skrbi sa ili bez smještaja

Ova kategorija obuhvaća rad sa osobama s posebnim potrebama u specijaliziranim institucijama ili izvan njih, starijim osobama te djeci bez odgovarajuće roditeljske skrbi. U ovoj djelatnosti, prosječna plaća iznosi otprilike od 4538 kn do 4751 kn.

6. Knjižnice, arhivi, muzeji i ostale kulturne djelatnosti

Za radnike u knjižnicama, arhivima, muzejima te botaničkim i zoološkim vrtovima i prirodnim rezervatima prosječna plaća iznosila je 5949 kn.

Zagrebački SC traži čak sedamnaest pomoćnih radnika u kuhinji. Provjerite uvjete koje nude


Industrije s najnižom isplaćenom neto plaćom u Hrvatskoj i dalje su tekstilno-prerađivačka industrija, s prosječnom plaćom koja se kreće između 3395 kn, u industriji odjeće, i 3947 kn, u proizvodnji tekstila; drvno-prerađivačka industrija, gdje je prosječna plaća 3605 kn te djelatnost pripreme i posluživanja hrane i pića s prosječnom plaćom od 3786 kn. Mnogo ne odstupaju ni zaštitarske i istražne djelatnosti s prosječnom plaćom od 3473 kn te djelatnosti u vezi s upravljanjem i održavanjem zgrada i djelatnosti uređenja i održavanja krajolika, gdje je prosječna plaća iznosila 3495 kn.

IZVOR: DRŽAVNI ZAVOD ZA STATISTIKU
FOTO: PIXABAY