Dva pogotka najplaćenijeg hokejaša u KHL-u nisu bila dovoljna za slavlje gostiju

Medveščak u Ledenoj iznenadio ruski SKA

Medveščak je dugo čekao pobjedu u KHL-u i dočekao je kad to nitko nije očekivao, protiv jednog od favorita za naslov KHL-a, SKA iz Sankt Peterburga. Ova uzbudljiva utakmica u konačnici je odlučena shoot-outom nakon rezultata 3:3 iz regularnog dijela.

Predvođeni Iljom Kovalčukom, Rusi su došli u Zagreb tražiti svoju osmu pobjedu u sezoni. S druge strane, zagrebački Medvjedi su u istom periodu uspjeli samo jednom uzdignutih ruku napustiti klizalište, bilo je to još u prvom kolu protiv moskovskog CSKA.  Kovaljčuk je pokazao zašto je toliko cijenjen u hokejaškom svijetu: nakon samo 63 sekunde oduzeo je pak braničima Medveščaka i postigao prvi pogodak na utakmici. Međutim, rano vodstvo Rusa nije obeshrabrilo Medvjede, ubrzo su stigli do izjednačenja nakon power playa. Precizan je bio Mathieu Carle.

Zagrepčani su nakon izjednačenja nastavili u visokom ritmu napadati goste iz Rusije. Na početku druge trećine isključenje je zaradio vratar SKA-a Aleksander Selak. Ovu priliku su plavi brzo iskoristili i poveli. Vratar gostiju prvo je obranio udarac Briana Wilssiea, a odbitak je u mrežu pospremio Ryan Vesce.

Publiku je u delirij bacio Matt Murley koji je nakon minute i 40 sekundi igre u posljednjoj dionici susreta povećao vodstvo Medveščaka na 3:1. Rusi se nisu predali nakon toga, te je prvo Roman Červenka smanjio na 3:2 da bi potom ponovno na scenu stupio Kovaljčuk koji 5 minuta prije kraja regularnog dijela postiže još jedan fenomenalan pogodak za izjednačenje.

Rezultat se više nije mijenjao do kraja regularnog dijela, a napadači obje momčadi nisu se imali čemu veseliti ni nakon 5 minuta produžetka. Odluka o pobjedniku donesena je raspucavanjem. Za Medveščak su precizni bili Charles Linglet i Ryan Vesce dok je za SKA zabio Červenka. Nakon promašaja Patricka Thoresena slavlje u Ledenoj je moglo početi. Medveščak je zasluženo, u uzbudljivoj utakmici, stigao do dva velika boda. Vremena za slavlje ipak nema, iduća utakmica na rasporedu je već u četvrtak kada u Ledenu stiže Ugra iz Khanti-Mansijska.